Pique pas humbjes: Ky është ekipi më i dobët i Realit me të cilin jam ndeshur

Real Madrid ka fituar mbrëmë Barcelonën.

Los Blancos shënuan dy herë në pjesën e dytë për ta marrë kryesimin në La Liga.

Pas disfatës është mbrojtësi kataluas Gerrard Pique, ka thënë se futbollistët e Realit kanë pasur paraqitje të zbehtë dhe se ka qenë zhgënjyese që Barca nuk ka krijuar epërsi në pjesë të parë.

“Real Madrid në pjesën e parë ka qenë Reali më i dobët me të cilin unë jam përballur në Bernabeu”.

“Humbëm një mundësi që t’i mposhtnim. Ne duhej të luanim më mirë në pjesë të dytë, por që ne humbën topa dhe tek ata u rrit besimi”