”Platforma e përbashkët e partive shqiptare”, maqedonasit tallen me zyrtarët e BDI-së (Foto)

Partitë shqiptare në Maqedoni (BDI, Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët) të shtunën u deklaruan në lidhje me një platformë të përbashkët për më shumë të drejta për shqiptarët e Maqedonisë dhe për këtë pati reagime të zjarrta të qytetarëve, subjekte dhe organizatave maqedonase.

 

Nëpër rrjetet sociale janë shpërndarë fotografi turpëruese për zyrtarë të BDI-së që shihen së bashku me zyrtarë të OBRM-PDUKM-së.

Prej partive shqiptare, platformën e njejtë e kritikoi Partia Demokratike Shqiptare./Telegrafi/