Veprimtari i çështjes kombëtare, Shpëtim Pollozhani ka reaguar nëpërmes një postimi në facebook për thirrjet naciste të huliganëve maqedonas, ditë më parë nga sheshi kryesor i Shkupit.

Ja postimi i tij i plotë:

“Derisa i gjithe shtypi britanik vlon nga mirenjohjet dhe falenderimet per tre shqiptaret, te cilet ne nje restorant afer Tower Bridge ne Londer, u dolen perpara sulmuesve dhe i shpetuan 130 mysafiret te cilet ishin sulmuar me thika te medha nga tre njerez te cmendur. Ne Shkup degjohen ulërima te shtazeve, sikurse qe jane: ,, vdekje shqiptarëve………….”.Ulerinin per arsye se perfaqesuesja e tyre e kishte fituar vendin e pare ne Europe ne handball. Ulerinin duke fituar me lojtare te blere( pothuajse asnje anetar i perfaqesueses se Maq nuk eshte Maq, dhe, derisa bota islame po distancohet me te madhe nga krimi ne Londer, ketu ne Maq akoma asnje maq nuk eshte distancuar nga cmenduria e lukunise se quajtur ,, komita”, ,, tifoze” sporti te sponzoruar nga qeveria grueviste.