Futbolli është gjithmonë sporti i të papriturave dhe çudirave.

Në këtë sport kaq popullor jemi mësuar të shohim gafa nga më të ndryshmet por si kjo çudi qesharake nuk kemi parë deri tani.

Një ndeshje të kampionatin turk portieri i skuadrës së Gazientepit ka pritur penalltinë dhe po mbante topin në dorë.

Në këtë moment një shok i skuadrës ka shkuar për ta përqafuar dhe topi i lëshuar nga dora portierit ka përfunduar në portë. Dhe për gjyqtari ky tast është gjuajtur si gol i rregullt.

Shiko videon