Puding shtëpie me banane

Përgaditja:

3 vezë
1 filxhan sheqer
1 filxhan qumësht
3 banane
1 lugëz esencë vanilje

Udhëzimet:
1 Vezët rrahini, shtoni sheqerin, qumështin dhe esencën e vaniljes.

2 Rrahini mirë të gjitha derisa të fitoni një masë homogjene.

3 Shtoni bananet e prera imët.

4 Masën ziejeni në avull për gjysmë ore derisa të trashet pudingu.

Ju bëftë mirë