z.Ali Ahmeti pyeti cfare bera keq ?

Mendoj se rrethi juaj qe ka perfituar prej jush duke nencmuar popullaten te tregon me mire se cka ke bere keq nese ato ste tregojne te tregojme ne .

Dega e BDI se ne Kumanove ja ka mbyllur deren z. Ali Ahmeti , por a i ka pyetur ndonjehere z. Ali Ahmeti si silleni me qytetaret kumanovare. Kete grup hajdutesh eshte dashur ta pyes para se ti keqinterpretoje sjelljet e qyetareve.

Ato qe ta thane te verteten do te kuptosh se me teper ta kane dashur te miren dhe shume te keqia ishin te parandaluiara se lajkataret qe te bene lajka per te perfituar personalisht nga ti.

Banoret e Sopotit qendruan ne burg pa bere asnje faj sikur te kene vrare njerez kjo eshte shkelje me e rende e te drejtave dhe lirive te njeriut

Ne Kumanove u rrezikuan 20000 banore ne nje lufte krejt te parandalueshme ku u vrane 40 persona dhe u traumatizua popullata per ti shpetuar krimin e krereve te VMRO se.

A i ke pyetur ne degen tuaj shoqeruesit tuaj ne degen e Shkupit dhe te Kumanoves se nga e bete kete pasuri kaq te madhe ?
Ndodhen disa burgosje, arrestime , rrahje a ke pyetzur Gruevskin pse po i arreston keto njerez apo gjyqet a kane argumenta per to.

Dega e BDI se per nje punesim kerkonte 5000 apo 10000 euro a i ka pyetur ndonjehere se si silleni me qytetaret

Ai i ka pyetur keto hajdute lokale se si sillen me intelektualet dhe se a japin hapsire te duhur apo vetem ne lidhjet e tyre familhjare e interesa personale

AI i ke pyetur degen tuaj qe sot po na trumbeton per patriotizem se gjithe parate i vodhen , po drejtoret tuaj a i ke pyetur se si jane sjellur me njerezit i kane degraduar.

Po ato kercenimet qe u behen qytetareve te punesuarve a su ka treguar dikush se ato jane veprime te jetes mesjetare dhe jo te kohes sotshme.

Vertete askush sdo te donte te binte ne ate nivel qe te ballafaqoheshim me gure , por bej nje pyetje VESHIT TUAJ D HE THUAJ PSE ISHE I SHURDHER PER KETO QYTETARE.

Ali Ahmeti nuk e ka kuptuar nje gje se ne politike eshte si ne darsem aty vallezon secili por ne fund cekun e paguan pronari i darsmes. Edhe z. Ali Ahmeti kerkoi fajtoret brenda rrethit tend pyeti se si u sollet me popullin dhe ato do te japin pergjigjen por nese sta japin ato ta japim ne per funksionaret tuaj sepse i mbajme mend keto fytyra te degraduara.

Nuk ishte vetem z. Millosheviq ai qe e beri gjithe ate rremuje ne Jugosllavi sepse ai zbatonte memorandumin e AKademise se arteve dhe shkencave SERBE por millosheviqi i morri gjithe permbi vete pa kuptuar se nje dite do te jape llogari andaj CEKUN E PAGUAN NE FUND LIDERI.

Nuk e ke mesuar sepse ske tradite politike, hyre ne politike nga cajtoret por pervoja jetesore po ta jep kete mesim te hidhur.

Andaj koha eshte te paguash CEKUN. Lavdine nuk ta humben qytetaret por ta humben NJEREZIT SHUME TE AFERT QE KEQPERDOREN , U PASURUAN JU SHFRYTEZUAN EMRIN TUAJ por kurre nuk te thane mos keshtu se ti do te japesh llogari. Por ato thjesht ju shfrytezuan.

/Rexhail Ramadani/