image

Ish ushtari i UÇK-së dhe invalid i luftës së 2001 Aki Rexhepi, në një status të tijin në Fejsbuk ka reaguar ashpër ndaj funksionarëve të BDI-së, për siç shprehet ai, largimin nga lista e konkursit për rekrut në Policinë e shtetit të djalit të Dëshmorit Mexhit Ademi.

Lexojeni reagimin e tij të plotë:

Ja prap filluan me avazin e vjeter duke i genjyer edhe femijet e Deshmoreve qe ne ate kohe (2001) ishin Amidi Adem 5 vjeq,Mevludin Amidi 4 vjeq dhe SelAjdin Amidi 2 vjec.Dua tju tregoj me hollesisht per keta djem qe ka 4 vite qe i malltretojne (RREJNE).Sa i perket Amidi Adem gjate cdo konkursi per Administrat i thojshin apliko se do te pranohesh por nuk u pranojke kur vinte tjetri konkurs prap me avazin e vjeter vetem se kete here i thojshin se 100% do pranohesh dhe prap nuk e pranojshin dhe arsyeja eshte se Ademit nuk mundeshin ti lypnin 3000 ose 5000 Euro.keshtu ndodhi per 4 vite me rradhe dhe tashti Ademi punon per 500 Denare ne dite.Tashti i thane Mevludin Amidit konkuro per POLIC se do pranohesh 100% por ja qe ndodhi prap sikur se kan bere edhe me heret me te gjithe ish-pjestaret e Ushtria Çlirimtare Kombëtare.Dhe me habtem se ku jane se pari Deputetet e zones 2 Rexhushi , Mirvan Xhemaili dhe Kaltrina pastaj vijne te tjeret kryetari i Komunes se Lipkoves Sadulla Duraku pastaj kryetaret e degeve te Kumanoves dhe Lipkoves.Dhe te jeni te sigurt se emrin prej liste ta kane hjekur pasi qe nuk kan mundur te kerkojne Pare.Dhe per veq ketyre fajetor jemi edhe ne ish-luftetaret e Ushtria Çlirimtare Kombëtare pasi qe nuk marrim ndonje iniciativ (me te ja kajten 7 000 nana dikuj dikuj) por vetem rrim dhe bojme sehir prandaj TURP TURP edhe shokeve te mi te luftes.

image

image

 

©FOL