Real Madridi është pesë pikë para Barcelonës dhe ka një ndeshje më pak, por katalunasit s’kanë arsye për t’u dorëzuar.

 

Kjo pasi që kalendari është shumë më i vështirë për skuadrën e Realit.

Madrilienët takohen fillimisht me Sevillan në udhëtim, derisa para “El Clasicos” kanë edhe udhëtime tjera të vështira si ato te Villarreal apo Athletic Bilbao, përcjellë “lajmi.net”.

Nëse tabela e favorizon Realin, pa diskutim që kalendari e favorizon Barcelonën. 

Kalendari i Barcelonës: 

J18: Barça-Las Palmas

J19: Eibar-Barça

J20: Betis-Barça

J21: Barça-Athletic

J22: Alavés-Barça

J23: Barça-Leganés

J24: Atlético-Barça

J25: Barça-Sporting

J26: Barça-Celta

J27: Deportivo de la Coruña-Barça

J28: Barça-Valencia

J29: Granada-Barça

J30: Barça-Sevilla

J31: Málaga-Barça

J32: Barça-Real Sociedad

J33: Real Madrid-Barça

J34: Barça-Osasuna

J35: Espanyol-Barça

J36: Barça-Villarreal

J37: Las Palmas-Barça

J38: Barça-Eibar

Kalendari i Real Madridit:

J18: Sevilla-Real Madrid

J19: Real Madrid-Málaga

J20: Real Madrid-Real Sociedad

J21: Celta-Real Madrid

J22: Osasuna-Real Madrid

J23: Real Madrid-Espanyol

J24: Villarreal-Real Madrid

J25: Real Madrid-Las Palmas

J26: Eibar-Real Madrid

J27: Real Madrid-Betis

J28: Athletic-Real Madrid

J29: Real Madrid-Alavés

J30: Leganés-Real Madrid

J31: Real Madrid-Atlético

J32: Sporting-Real Madrid

J33: Real Madrid-Barça

J34: Deportivo de la Coruña-Real Madrid

J35: Real Madrid-Valencia

J36: Granada-Real Madrid

J37: Real Madrid-Sevilla

J38: Málaga-Real Madrid