Rita Ora së bashku me Organizatën Botërore të Shëndetit, lansojnë logon e COVID-19

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është bashkuar me Organizatën Botërore të Shëndetit dhe UNICEF në luftën kudër koronavirusi.

Rita e cila prej vitesh është ambasadore e UNICEF tha se ka kohë që janë duke e menduar një mënyrë që të gjithë të mund të kontribuojmë në përhapjen e virusit vdekjeprurës, shkruan portali arbresh.info

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rita u shpreh se ideja ishte që të krijonin një simbol për të ua kujtuar të gjithëve se kemi një betejë për ta luftuar së bashku.

Postimi i saj:

Covid-19 ka përfshirë gjithë botën në një mënyrë që askush nga ne nuk mund ta imagjinonte.

Gjatë muajve të fundit ne kemi vëzhguar që ky virus të përhapet në të gjithë botën duke mos kuptuar mjaftë ndikimin e tij. Unë mendoj se deri tani të gjithë e kuptojmë se kjo gjendje do të vazhdojë të ketë efekte shkatërruese për të gjithë. Te gjithë të mobilizohemi për të ndihmuar në ndalimin e përhapjes.

Duke menduar për atë që mund të bëj për të provuar dhe ndihmuar, arrita t’iu drejtoja Sir Bob Geldof për këshilla se si të bëni më mirë çdo lloj ndryshimi. Bob ishte përtej mëshirës, ​​pasi natyrisht ai ka qenë mjeshtri i mobilizimit të të rinjve gjatë gjithë jetës së tij. Ideja e parë ishte të krijonim një simbol për të na kujtuar të gjithëve se kemi një betejë për të luftuar së bashku. Pasi punova në këtë simbol, e dërgova në @UNFoundation, i cili ndihmoi në krijimin e Fondit të Përgjigjes së Solidaritetit COVID-19 për Organizatën Botërore të Shëndetit WHO. Fillova të diskutoj me ta se si mund të punojmë së bashku, për t’i inkurajuar njerëzit të bashkohen për të luftuar sa më shumë që të kemi mundësi përhapjen e këtij virusi. Ka gjëra të thjeshta që të gjithë mund të bëjmë për të bërë një ndryshim.

Për të krijuar sa më shumë vetëdije sa të jetë e mundur, ne po lançojmë këtë simbol dhe një faqe udhëzuese për të ofruar disa udhëzime nga, dhe me mbështetjen e OBSH. Ne kemi vënë në dispozicion disa mallra të thjeshta me të gjitha të ardhurat që shkojnë drejtpërdrejt tek Fondi i Përgjigjes së Solidaritetit COVID-19.

Ju lutemi – Ndaloni Përhapjen. Bëje pjesën tënde. Ju dua, Rita.

Ndryshe, Rita ka punuar shumë në vitin 2020, së fundmi ajo publikoi këngën e saj më të re me klip, “How to be lonely”, e cila është pritur mirë nga fansat e saj.

SHPËRNDAJE