Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha i UÇK-së ka alarmuar se ditëve të fundit ka hasur njerëz të panjohur që i kanë shkruar në facebook, të cilët sipas tij janë viktima të ndonjë manipulimi të dytë të ndonjë skenari sikur rasti i Lagjes së Trimave në Kumanovë.

Ja çka shkruan Shaqiri.

Jan disa djem qe me shkruajn diteve te fundit ne fb dhe viber dhe thon
Komandant vetem ti te besojm na jep mendime apo na ndihmo .jemi disa djem qe dojm te hakmeremi kunder tradhetis ndaj Shqiptareve te mk
Keta persona disa jan me profile dhe foto te verteta e disa me profile te rem por simbas shkrimeve te tyre verehet patriotizem dhe sinqeritet
Mes tjerave me kan then se jan dikundi ne vendbanimet shqiptare te armatost dhe presin te veprojn
Dje mora nje info se policia mk ka info ser nje grupacion te armatosur prej 80 personave gjinden menje vendbanim shqiptar ne mk
Nese dikush ka info ku ndodhen keta djem ju thuani te largohen nga ai vend dhe lete kthehen tek familjet e tyre sepsr dikush i ka derguar aty mish per top jo per patriotizem
Boll me kesi lojna te flliqura ju te cilet i dergoni te kasapi keta djem te rinj ore hora te lekut
Nuk dergohen ne goj te ujkut djemt me nje kallash dhe xhepa te mbushur me plumba
Un nuk futem ne kto lojna te pista antikombetare
Ju djema te cilet ju kan mashtruar largohuni nga ati ku jeni se dotju gjen tradhetija
Shpresoj te jen info te gabuara pasiqe nuk kemi mundesi ti verifikojm infot qe me vij dhe shkrimi im te jet i kot por nese ndodh ndoj skenar ma frik i stilit Lagjeja e trimave prap sherbimet dojn te derdhin xhak te fresket shqiptar ne mk”, shkruan Xhezair Shaqiri.