Shembull bashkëjetese në Shkup, myslimania Mersiha me murgeshën Sinkitikija (Foto)

Mersiha Smailoviq, myslimane boshnjake nga Shkupi ka bë një fotografi bashkë me murgeshën Sinkitikija. Me këtë fotografia ata kanë paralajmëruar emisionin debativ në Tv Sitel që do të emitohet të shtunën në Tv Sitel.

“Ejani të flasim për femrën në Islam dhe në Krishterizëm me motrën Sinkitikija”, ka shkruar Smailoviq, duke publikuar fotografinë në facebook, të bërë në një manastir në Berovë.

Image may contain: 2 people, people standing and outdoor