Shkëndija rigjen fitoren

Shkëndija e Tetovës është rikthyer te fitorja. Klubi shqiptar mposhti me rezultatin minimal 1-0 Pelisterin.

Golin e vetëm e gjetën në minutën e 88’, me anë të sulmuesit Valmit Nafiu.

Tabelën e kampionatit maqedonas e udhëheqin dy klubet shqiptare, në vendin e parë Shkëndija dhe në vendin e dytë Shkupi.