Shuhet aktori i njohur i serialeve turke

Shuhet në moshën 62-vjeçare aktori I njohur I kinematografisë turke, Haldun Boysan.

Boysan njihej për një numër rolesh në seriale të ndryshme.

Aktorin e kemi parë në serialin “Hercai” në rolin e Hashmetit.

Aktori ishte duke xhiruar në serialin e ri të ATV “Maria dhe Mustafai”, kur ka pësuar një atak kardiak.

Serialet ku ka luajtur, të cilat janë transmetuar në Shqipëri janë edhe “Xhanan” dhe “Lugina e Ujqërve”.