Sonte në ‘Click Plus’ : Debat Ziadin Sela dhe Bilall Kasami (VIDEO)

Emisioni debativ Click Plus që transmetohet në Tv21 në Maqedoni sonte do të sjellë në debat televiziv dy liderët shqiptarë Ziadin Sela nga LR PDSH dhe Bilall Kasamin nga lëvizja Besa.

Me të dy liderët shqiptarë do të diskutohet lidhur me formimin e qeverisë, platformën e nënshkruar mes partive shqiptare, zgjedhje të reja apo kanë ndonjë alternativë për formimin e qeverisë!?

#ClickPlus, sonte, e mërkurë:

21:00 Bilall Kasami (Lëvizja BESA)
22:00 Ziadin Sela (Aleanca per shqiptarët)

– Ku mbetën Rilindja me Besë dhe Aleanca për Shqiptarët, në procesin e formimit të qeverisë?

– A do t`i përmbahen platformës së përbashkët këto dy koalicone edhe nëse VMRO-DPMNE u bënë ofertë për partneritet?

– A janë për zgjedhje të reja Sela dhe Kasami, apo kanë zgjidhje të ndërmjetme?

– Përgjigjet i japin të dy liderët!

Shihemi në #ClickPlus!