Këngëtarit Stresi një ditë më parë i kishin vjedhur llogarinë në Instagram, në të cilin ka rreth 180.000 ndjekës.

Arkimedit i kanë ndërruar edhe emrin e llogarisë duke e zëvendësuar me një term ofendues. Në një shkrim me gjuhë eksplicite, kritikohet Stresi për përfshirjen në ngjarje që si përkasin atij me gjoja tendencën për të rënë në sy por përmendet edhe një tjetër fakt , paraqitja vitin e kaluar në ‘Këngë Magjike’. 

Sipas personit që i ka vjedhur llogarinë reperit, Stresi ka marrë vitin e kaluar rroba me qera për paraqitje në festival teksa më vonë ato rroba nuk i ka kthyer. Kjo nuk është hera e parë që Arkimedit i vidhen llogaritë në rrjete sociale. Pak muaj më parë, reperit iu zhduk kanali zyrtar në Youtube me shumë projekte që pas vetes kishin miliona shikime. Ndërkohë që llogaria e tij në Intstagram i është rikthyer sërish, kështu që këtë profil e kontroll sërish vetë këngëtari.

“Diku e kam harru insten hap kur skam pasur bateri ne tel tim .!!! Dhe ska mujt me ndrru passin se te vjetrin se ka dit .se pa e dit te vjetrin nuk mund ta ndryshosh ti besh nje te ri kshtuqe po e marr prap cka esht e imja fal shokut tim anestezioni i cili nuk lejeon kurre te shkelen drejtat tona . Back to insta hallooooooo mos ma luni insten hahahaha fuck all u haters”, shkruan Stresi.