Sulm me makinë në Gjermani, disa të vdekur dhe të plagosur

Një sulm me makinë ka ndodhur në një zonë këmbësorësh në Trier, Gjermani.

Siç shkruan Bild, të paktën 2 qytetarë kanë humbur jetën, ndërsa të paktën 10 të tjerë janë të plagosur.

Nga të dhënat e para mësohet se shoferi i makinës është arrestuar nga policia.

Kreu i zyrës së shtypit të policisë në Trier, tha për BILD Uëe Konz se: ‘Makina u fut në zonën e këmbësorëve, disa njerëz u plagosën. Mjekët janë aktualisht në vend. Nuk mund të themi asgjë nëse është një sulm terrorist apo diçka e ngjashme’.