Një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar në një incident që ka ndodhur në një dyqan në qytetin e Wiesbaden.

Personi i plagusor është futbollisti i skuadrës Dynamo Dresden, Marc Wachs raporton gazeta gjermane “Bild”.

Futbollisti i është nënshtruar operimit dhe mjekët kanë njoftuar se Wachs është jashtë rrezikut për jetë.

Dynamo Dresden bën gara në Bundesliga 2 të Gjermanisë. /IndeksOnline