Policia britanike ka bërë me dije se sulmi në ‘Urën e Londrës’ dhe në ‘Borugh Market’ market kanë qenë sulme terroriste.

Ndërsa për incidentin e “Vauxhall” nuk ka lidhje me dy sulmet e tjera.

Tabloidi ‘The Sun’ shkruan se, mund të jenë të paktën 7 viktima nga sulmet në Londër. Ndërkoh që raportohen për të paktën 20 të plagosur.

Askush deri më tani nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmet e dyshuara terroriste në qendër të Londrës.

Megjithatë mbështetësit e të ashtuquajturit Shtetit Islamik kanë qenë duke brohoritur incidentet në mediat sociale, raporton “BBC”.

.Zyrtarët e Forcave të Posaçme kundër Terrorizmit janë në vendin e ngjarjes së “automjetit dhe thikës” në Londrën Urë, shkruan “BBC”.

Image