Nga sulmi i ndodhur në Turqi kanë arritur të arrestohen 7 persona ndërkohë që pesë të tjerë të dyshuar janë ende në kërkim. Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Brendshëm S. Souly, i cili u shpreh se sulmi mund të jetë kryer nga PPK.

Ministria e Brendshme S. Souly ka deklaruar se nga sulmi i ndodhur mbrëmë në Truqi janë arrestuar 7 persona dhe janë në kërkim dhe 5 të tjerë.

 

Mendohet se ky sulm është kryer sërish nga PPK por akoma po zhvillohen hetim për zbulimin e autorëve.

Kjo përbën sulmin e dytë në më pak se një javë në Turqi, ku kujtojmë se nga shpërthimi në afërsi të stadiumit të Beshiktashit humbën jetën 44 persona dhe u plagosën shumë të tjerë./albeu.com/