Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë i shkallës rihetër është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Fierit.

Epiqendra e tërmetit ishte 4 km nga Patos fshat dhe lëkundjet janë ndjerë në qytetin e Fierit dhe në disa zona përreth.

Sipas shërbimit sizmilologjik lëkundjet kanë qenë 73 km nga Tirana dhe 9 km nga qyteti i Fierit.

Nga informacionet e para nuk raportohet për dëme materiale, raportojnë mediat e Shqipërisë.