Një tërmet me intensitet prej 3,8 ballësh sipas Rihterit është regjistruar shtatë kilometra në perëndimt të Halkidikit, qendrës kryesore administrative të ishulli Erbeja në Detin Egje, i cili ndodhet në 70 kilometra nga Athina, shkruan “Katimerini”.

Tërmeti është ndjerë edhe në rajonin Atika.

Nuk ka të dhëna për dëme në persona dhe dëme materiale.