Tërmetet që e dridhin Greqinë, vazhdojnë ta shqetësojnë edhe Maqedoninë

Herët në mëngjes Greqinë e ka dridhur një tërmet prej 4 shkallës sipas matjes seizmologjike evropiane, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi i cili është ndjerë edhe në Maqedoni.

Ky është tërmeti i dytë në 24 orët e kaluara që e ka dridhur Greqinë dhe që është ndjerë edhe në Maqedoni./Telegrafi/