Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë pranë Qendrës Klinike në “Nënë Tereza” në Shkup, pasi një mjeke është goditur me thikë dhe për pasojë ka ndërruar jetë menjëherë.

Sipas policisë, mjekja me iniciale J.M.S. 53 vjeç nga Shkupi, është sulmuar me thikë ku për pasojë ka marrë dëmtime të rënda në qafë.

Sipas infomacioneve, viktima është J.M.S. jepte mësim në Fakultetin e Mjekësisë.

Ende nuk ka asnjë informacion mbi ngjarjen e rëndë, por policia po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes.