Kampioni i botës në boks, Tyson Fury e ka ndërruar fenë. Boksieri britanik është konvertuar në fenë muslimane. 

Madje Fury e ka ndërruar edhe emrin duke e quajtur veten tani si, Riaz Tyson Muhammad. 

Fury ka postuar një foto të ri në Twitter duke prezanutuar edhe religjionin e tij të ri. 

Fury pritet të jetë boksieri i radhës që ndjekë këtë shembull pasi dy legjendarëve, Muhamed Ali dhe Mike Tyson./Indeksonline/