Ka qenë faqja zyrtare e UEFA-s që e ka uruar Shqipërinë. “Bravo Federata Shqiptare E Futbollit!”, ka shkruar UEFA, duke shpërndarë edhe fotografi nga ndeshje dhe festa e kuqezinjve.

Shqipëria ka arritur një fitore historike kundër Rumanisë me rezultat prej 1:0.

Me golin e Armando Sadikut në minutën e 43-të, Shqipëria i mori tri pikët e para në Evropian dhe atë në debutim në një kompeticion kaq të madh.

Ka qenë faqja zyrtare e UEFA-s që e ka uruar Shqipërinë. “Bravo Federata Shqiptare E Futbollit!”, ka shkruar UEFA, duke shpërndarë edhe fotografi nga ndeshje dhe festa e kuqezinjve.