Urimi i Duas me rastin e festës së Kurban Bajramit

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, vazhdon të jetë njëra ndër më të pëlqyerat në industrinë muzikore.

Përkundër faktit se po bën bujë në skenat ndërkombëtare, ajo asnjëherë nuk eviton prejardhjen e saj, shkruan portali arbresh.info

E sot, Dua i ka uruar të gjithë besimtarët muslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

“Gëzuar festën. Ju uroj shëndet, paqe dhe harmoni. Ju dërgoj shumë dashuri“, ka shkruar ajo në mbishkrimin e fotografisë .

Theksojmë se Dua është bërë krye-lajm në faqet rozë, pasi publikoi flamurin “Autokton”, e që ngjalli polemika shqiptaro-serbe.