Këngëtarja e njohur Vesa Luma , tash e disa vite jeton në Tiranë, ajo është e lidhur Prishtinë dhe ngjarjet e vendit.

E ndjekur nga një numër i madh fansash, aktiviteti i saj nuk mungon nëpër rrjetet sociale, por mllefin që e ka me disa portale nuk mund ta përmbaj, sidomos me publikimin e videos, në të cilen video shfaqet aktivisti Astrit Dehari pak minuta para vdekjes, shkruan IndeksOnline.

Këngëtarja ka shkruar një status në Facebook, duke e cilësuar këtë gjest të turpshëm dhe aspak njerëzor./IndeksOnline/