Model i ri nga Volvo,i cili thuhet që përveqse se do jetë një veturë mjaft e mirë nga performancat, ajo është duke sjellur një koncept të veçantë të interierit të makinës, i quajtur ‘Console Concept Lounge’ dhe do lansohet në vitin 2017, në veturën e VOlvo e cila quhet ‘S90 Excellence’

Lounge Console ofron disa mundësi shumë luksoze brenda makinës si psh: një sistem të lëvizshem të punës, qendra argëtuese me një ekran të madh me prekje të ndërtuar në të. Poashtu ka disa sisteme tjera si një mbajtës të nxehtë dhe të ftohur filxhani, frigorifer dhe syze kristali transmeton Indeksonline.

Ulësja e përparme e pasagjerit është eliminuar për të bërë vend për të gjitha këto. Lart, çatia ofron një pamje të plotë panoramike.

Ky model pritet të jetë njëra nga makinat më të mira dhe luksoze që ka prodhuar ndonjëherë Volvo. /Indeksonline.net/

T