Këngëtaret e njohura Rezarta Shkurta dhe Zaimina Vasjari janë mike shumë të mira në përditshmëri. 

Ato kalojnë shumicën e kohës nën shoqërinë e njëra-tjetrës, teksa këtë dashuri të tyre e tregojnë edhe përmes rrjeteve sociale. 

Së fundmi, ato kanë realizuar një ‘video live’ në Instagram, ku janë shfaqur së bashku me një shoqen e tyre teksa u përgjigjen drejtpërsëdrejti pyetjeve të fansave.

 

Zaimina dhe Rezarta u përgjigjen pyetjeve të fansave në “live stream” në Instagram.

Një nga pyetjet më të shpeshta ishte se kur do të bëjnë ato një duet mes tyre? Dhe me shaka Zaimina u përgjigj duke thënë se kolegia e saj Rezarta nuk di të këndojë.

Por i menjëhershëm ka qenë reagimi i Rezartës, e cila ka thënë: “Zaimina s’di të këndojë ‘live’”, gjersa më pas Zaimina ka replikuar sërish duke i thënë: “se ti Rezarta ‘live-in’ e qanë”.

 

Fansat kërkojnë një duet nga këngëtaret në “live stream” më Instagram.

Këtë gjë ato e kanë bërë për shaka, edhe pse fansat kanë filluar të dyshojnë për aftësitë vokale të këngëtareve.

Më pas për ta ç’dramatizuar situatën Rezarta ka thënë se do ta bëjnë kinse një këngë me titull “Budallaçkë e vogël 2”, duke iu referuar këngës që realizoi në vitin 2010, e cila mbante titullin “Budallaçkë e vogël”. /Telegrafi/