Ziadin Sela: Deri sa Gruevski nuk kërkon falje publike nuk kemi për cfarë bisedojme me të

 

 
Në emisionin Click Plus në Tv 21, i pyetur nga gazetari se a pranon të ulet në tryeze për tv biseduar me Nikolla Gruevskin për qeverisje , Ziadin Sela në mënyre kategorike deklaroi që jo deri sa Nikolla Gruevski nuk kërkon falje publike për të bëmat e deritanishme dhe të pranoje hapur qe dakordohet për barabarësi të plotë. ‘
Ndërsa sa i përket të njëjtes pyetje rreth Zoran Zaevit, Sela deklaroi që ai fillimisht duhet të siguroje shumicën. Zaev u vonua. Nga ana tjetër Ali Ahmeti bën mirë që nuk e lenë rahat Zaevin. Unë asnjëherë nuk kam besuar se maqedonasit janë zemërgjerë. Unë besojë në partitë politike shqiptare. Kështu është shprehur kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, në intervistën e tij për televizionin 21
 

© fol.mk