E hënë, 25 Tetor, 2021

A ndihet e kërcënuar Fatime Fetai? Policia ruan banesën e saj

0
Pas shqiptimit të dënimit me burg të përjetshëm për tre të akuzuarit te rasti “Monstra”, sot pasdite vërehet prezencë e shtuar e policisë te...

Todorov: Arratisja e Mijallkovit ishte e keqe, edhe Zaev gaboi

0
Sipas ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Shëndetësisë, Nikolla Todorov i gjithë rasti me Sasho Mijallkovin ishte i gabuar edhe për atë edhe për shtetin. Todorov po...

AMP: Xhaferi të mos lejojë që VMRO-DPMNE të krijojë shumë grupe parlamentare

0
“Aleanca për Maqedoni Pozitive (APM) vlerëson se neni 33 paragrafi 2 i Rregullores për punën e Kuvendit i cili thotë se “grupin e deputetëve...

Prezencë e shtuar e policisë rreth banesës së prokurores Fatime Fetai (Foto)

0
Pas shqiptimit të dënimit me burg të përjetshëm për tre të akuzuarit te rasti “Monstra”, sot pasdite vërehet prezencë e shtuar e policisë te...

Mijallkovi iku me përkrahje nga politikanët, tha Sela në reagimin e tij

0
Ndaj rastit të mosgjejtes së të akuzuarit në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov, ka reaguar lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Ka vlerësuar se Mijallkovi...

Xhaxhai i Almirit: Unë do të burgosem, por kjo nuk do të mbetet me...

0
Xhaxhai Sami Demiri, i cili është i dënuar me gjashtë muaj burg, kërcënoi se nëse institucionet lejojnë që ata të hyjnë në burg, nuk...

Cilëve deputetë të opozitës shqiptare ua ka vënë syrin Kasami?

0
Mbetet ende pikëpyetje se cilëve prej 2 deputetë të opozitës shqiptare Bilall Kasami ua ka vënë syrin për t’i bërë pjesë të shumicës. Jozyrtarisht...

Fetai: Dënimet për “Monstrën” ishin të pritshme

0
Prokuroja që e ka udhëhequr rastin “Monstra”, Fatime Fetai pasi u shpall aktvendimi për rastin, ka vlerësuar se për ata kanë qenë të pritshme...

Bedri Ajdari paralajmëron protesta për “Monstrën”: Na kanë shpallur luftë

0
Bedri Ajdari, familjari i të dënuarve në rastin “Monstra”, sot ka bërë thirrje për protesta, pas vendimit të Gjykatës Penale për të t’i shpallur...

Momenti kritik për regjistrimin do të jetë në mesnatë në mes 31 marsit dhe...

0
Enti Shtetëror i Statistikës dje e shpalli konkursin publik për angazhimin e regjistruesve rajonal dhe instruktorëve rajonal për të marrë pjesë në implementim mbi...