E hënë, 21 Shtator, 2020
14 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Letër e hapur / SHAQO

(Letër publike drejtuar Shaqir Fetait, atij që po përpiqet për ta vjedhur postin e kryetarit të BFI-së në RMV, sa për t'i treguar...

Në Tetovë varrezat myslimane bëhen pronë e serbo-malazezit?!

Zoti i marroftë të gjitha ata që e dëmtojnë vakëfin dhe ata që heshtin para grabitjeve, zhvatjeve, tëhuajësimeve të vakëfit. Këta janë shkaktarë që...

Çfarë fshehin Greqia dhe BE për Qipron?

Shaban Murati Për të kuptuar thelbin e tensioneve të sotme në Mesdheun Lindor duhen parë rrënjët historike të konfliktit. Në 15 korrik të vitit 1974...

Halabakizmi

Lëvizja Myslimane për Reforma në BFI të RMV-së, tash e gjashtë vite ngre shqetësimin se pse mediat tona as nuk pasqyrojnë por as nuk...

Grenell, personazh më i padëshiruar ndër shqiptarë!

Personazhi Grenell tanimë është sinonim i një politike e cila nuk përkon as me interesat bazë të shqiptarëve në botë! Pamvarësisht bindjeve të tij se...

Dosjet e Prokurorisë Speciale në zyrat e OVL-së, skenar i SHIK-ut për ta shantazhuar dhe denigruar edhe Gjykatën Speciale

Nga Nexhat Haziri “Ky skenar ka për qëllim fiksimin e dëshmitarëve dhe shantazhimin e tyre, si dhe një tentim për ta manipuluar opinionin në drejtim...

Këshilltarët e Aleancës për Shqiptarët nën urdhërat e BDI-së!

Nga Emir Hamzai Fillimisht shprehi shqetesim per uzurpimin e prones publike nga oligarke fashiste ne bashkepunim me Teuta Arifin, BDI-në dhe te gjithe te perfshiret...

Halili: Lufta e 2001-shit i përket shqiptarëve, jo BDI-së

Në 29 vjetorin e pavarësisë së Maqedonisë nga ish Jugosllavia, ish deputeti Muhamet Halili, që ishte pjesë e përbërjes së parë parlamentare, ka folur...

Pse shqiptarët e bojkotuan 8 shtatorin – Ditën e referendumit për pavarësinë e Maqedonisë?!

Nga Abdulla Mehmeti/ Më 8 shtator 1991 u mbajt Referendum për pavarësimin e Maqedonisë nga ish-federata jugosllave. Ky referendum atëkohë u bojkotua nga shqiptarët, të...

Më Të Lexuara

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Hoxha: Komitet të përbashkët në mënyrë që të mënjanohen problemet me blerjen e rrushit

“Në periudhën në vijim do të formojmë komitet të përbashkët të vreshtarëve dhe të bodrumeve të verave në mënyrë që të bëjmë strategji afatgjate...