E shtunë, 23 Shtator, 2023

Presidentja Osmani takohet me Chollet dhe Escobar: ShBA ka rol kyç në procesin e...

0
Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, po i vazhdon takimet e saj zyrtare në New York. Osmani sot është takuar edhe me Këshilltari i lartë...

Kurti nga Zvicra: Në dialog jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës

0
Në bashkëbidesim me presidentin federal të Zvicrës, Alain Berset është theksuar shkalla e lartë e integrimit të qytetarëve nga Kosova në Zvicër Sot, kryeministri i...

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

0
I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor Gabriel Eskobar ka komentuar zhvillimet e fundit në vend, posaçërisht ndryshimet...

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

0
Gjykata Themelore Penale sot vendosi shtyrjen e procesit gjyqësor për ish-sekretarin e përgjithshëm të Qeverisë Muhamed Zekiri, i cili akuzohet për “keqpërdorim të pozitës...

Dikur PPD e DR, u përfol për afrim me LRPDSH, më pas Besa e...

0
I pyetur në Klan Debat nga gazetarja Xhumadije Ibraimi për ecurinë e tij politike, duke qenë pjesë e më shumë subjekteve dhe largimit prej...

Taravari: ASH-ja do të këmbëngul për largimin e 20%-shit nga Kushtetuta!

0
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, tha se partia e tij nuk heq dorë nga largimi i 20%-shit dhe se është i Sigurd...

Taravari: ASH duhet të del vet në zgjedhje!

0
Në pyetjen e gazetarit të Alsat se ASH ka rënie të besueshmërisë, Taravari e mohoj duke konfirmuar rritjen e Lëvizjes BESA dhe jo rënien...

Ademi: Lloga ka mbështetjen e BDI-së

0
Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi tha se ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga ka mbështetjen e BDI-së mbi përpilimin e Ligjit për...

Osmani i ashpër ndaj Rusisë në OKB: Njerëzit i bëjnë luftërat dhe njerëzit i...

0
Në cilësinë e kryesuesit të OSBE-së, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka mbajtur sot një fjalim para Këshillit të Sigurimit të Kombeve...

Kovaçevski: Ofrojmë administratë publike bashkëkohore, efikase dhe të digjitalizuar

0
Ne ofrojmë administratë publike moderne, efikase dhe të digjitalizuar sipas praktikave dhe rregulloreve evropiane. Sot para nesh dhe qytetarëve është një dokument i gatshëm...