E hënë, 21 Shtator, 2020
17 C
Skopje
Ballina Shëndetësi

Shëndetësi

Rrathët e syve, në gjendje kritike? Tri mënyra natyrale për t’i zhdukur

Rrathët e syve nuk janë asnjëherë tërheqës dhe gjithmonë të shtojnë lodhjen apo pamjen prej të sëmure Çdo grua vuan nga rrathët e zinj të...

Truk për të cilin betohen edhe dermatologët: Bëjeni këtë pesë minuta në ditë dhe nuk do të keni asnjë rrudhë në fytyrë!

Në treg ekziston një zgjedhje tepër e madhe e kremrave, serumeve dhe preparateve për rinim, por asnjë nuk mund të krahasohet me masazhin e...

7 arsyet pse zgjohemi të lodhur

Të gjithë e njohim këtë ndjenjë: edhe pse mund të kemi fjetur më shumë se 8 orë, sërish jemi të pangopur me gjumë Shpesh fajësojmë...

Katër mënyrat se si të ruhen diabetistët nga Covid19

Është shumë e rëndësishme që pacientët me diabet të jenë çdoherë në kontakt me mjekun për menaxhimin dhe kontrollimin e sheqerit në gjak. Për t’u...

Konsumoni ullinj çdo ditë, parandaloni këto sëmundje

Ullinjtë janë një nga ushqimet më të shëndetshme. Ata janë të pasur me yndyrna të shëndetshme, me vitamina dhe minerale të domosdoshme për funksionimin...

Fauci: Nuk besoj që vaksina për Covid-19 të jetë gati deri në tetor

Dr. Anthony Fauci ka deklaruar të premten se vaksina kandidate për koronavirusin nuk ka të ngjarë që të aprovohet dhe të jetë gati për...

Ilaçi i ri i sapokrijuar, mund të jetë shpëtim për ata që vuajnë nga aknet!

Nëse jeni një nga miliona njerëzit që vuajnë nga aknet, edhe pas përdorimit të shumë kremrave, ilaçeve, larësish dhe barnash të ndryshme, kjo mund...

Dallimi ndërmjet simptomave të koronavirusit dhe alergjive sezonale

Koronavirusi dhe alergjitë sezonale kanë ngjashmëri të madhe në simptoma, gjë që ka nxitur shqetësim për prindërit, të cilëve do iu rikthehen fëmijët në...

Disa nga arsyet pse duhen të hani patjetër mëngjes

Mëngjesi që në kohën e lashtë njihet si vakti më i shëndetshëm që duhet të konsumojmë. Ngrënia e ushqimit në mëngjes na ndihmon në...

Më Të Lexuara

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Hoxha: Komitet të përbashkët në mënyrë që të mënjanohen problemet me blerjen e rrushit

“Në periudhën në vijim do të formojmë komitet të përbashkët të vreshtarëve dhe të bodrumeve të verave në mënyrë që të bëjmë strategji afatgjate...