E enjte, 16 Korrik, 2020
31 C
Skopje

Zgjedhjet 2020

Filipçe: Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë zgjedhjeve ishte në nivelin...

Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë procesit të zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë. Falënderim të madh për vetëdijen dhe respektimin e masave...

MAQEDONI

Filipçe: Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë zgjedhjeve ishte në nivelin...

Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë procesit të zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë. Falënderim të madh për vetëdijen dhe respektimin e masave...

RAJONI

BOTA

Fauci i quan sulmet e Shtëpisë së Bardhë ndaj tij si...

Eksperti amerikan për sëmundje ngjitëse, Anthony Fauci, i ka përshkruar gjatë të mërkurës tentimet e administratës së presidentit Donald Trump që ta diskreditojnë si...

SHËNDETi

Ilaçi në kushte shtëpie që pretendohet se vret virusin Covid-19?

Kura për virusin Covid-19 ose mënyra për ta eleminuar atë në kushte shtëpie, Informacioni vjen nga Izraeli atje ku ky virus nuk shkaktoi vdekje...

Paralajmërim nga Italia: Covid-19 mund të dëmtojë më tepër se sa mendohej

Sipas studiuesve dhe mjekëve në veri të Italisë, dëmtimet afatgjata të shkaktuara nga COVID-19, madje edhe tek pacientët me pasqyrë të lehtë klinike mund...

Çmimet e maskave sipas qejfit, nuk ka legjislacion që e rregullon

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në vend, ka bërë që gjithë qytetarët të drejtohen në masë drejt barnatoreve për të blerë...

Harrojeni kosin, këto janë produktet e vetme që duhet t’i vini mbi lëkurë në rast se jeni djegur në plazh

Vera ka ardhur dhe shumë prej jush i kanë nisur tashmë pushimet, duke iu gëzuar detit dhe rrezeve të diellit. Edhe pse këto të fundit,...

Pse derdhja e kripës, ishte një ogur i keq në Mesjetë

Në Mesjetë, kripa ishte një burim i çmuar. Ajo kushtonte shumë, dhe besohej se kishte veti medicionale. Nëse kripa derdhej, ajo nuk ishte më në...

Stresi godet gratë më shumë

Stresi godet gratë më shumë, sugjeron një studim i ri. Femrat me sëmundje të zemrës përjetojnë zvogëlim të furnizimit me gjak në organ kur janë...

TË FUNDIT

VËRTETMATËSI

OPINION

Ilaçi në kushte shtëpie që pretendohet se vret virusin Covid-19?

Kura për virusin Covid-19 ose mënyra për ta eleminuar atë në kushte shtëpie, Informacioni vjen nga Izraeli atje ku ky virus nuk shkaktoi vdekje...

Paralajmërim nga Italia: Covid-19 mund të dëmtojë më tepër se sa mendohej

Sipas studiuesve dhe mjekëve në veri të Italisë, dëmtimet afatgjata të shkaktuara nga COVID-19, madje edhe tek pacientët me pasqyrë të lehtë klinike mund...

Çmimet e maskave sipas qejfit, nuk ka legjislacion që e rregullon

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në vend, ka bërë që gjithë qytetarët të drejtohen në masë drejt barnatoreve për të blerë...

Harrojeni kosin, këto janë produktet e vetme që duhet t’i vini mbi lëkurë në...

Vera ka ardhur dhe shumë prej jush i kanë nisur tashmë pushimet, duke iu gëzuar detit dhe rrezeve të diellit. Edhe pse këto të fundit,...

SHOWBIZ

KURIOZITETE

lifestyle

Gastronomi

teknologji

Sport

Kulturë

ÇUN LAJÇI POEZI PËR ZIADIN SELËN

Çun Lajçi shkruan një poezi për kreun e Aleanca për Shqiptarët në faqen e tij të fejsbukut: Ziadin Sela * Nji emër i përveçem Nji njeri me zemrën...

Botohen librat e para të autores më të re në Kumanovë,...

Liber Emini student në Master në Universitetin e Tetovës (në perfundim të sipërm) sot realizoi botimin e dy librave të saj. Në këto libra...

“Takimet Poetike të Karadakut”- 2020: Poeti korçar Skender Rusi nderohet me...

Klubi i Shkrimtarëve “Jehona e Karadakut” nga Kumanova, në terren të hapur në amfiteatrin e Gjimnazit “Ismet Jashari” në Likovë, organizoi edicionin e 28-të...

Shtyhet organizimi i ceremonisë “Oscar”

Los Anxheles, 16 qershor – Dhe fituesi është … koronavirusi. Akademia e Arteve dhe Shkencave njoftoi se do të shtyjë datën e “Academy Awards” nga...

Tom Cruise publikon imazhe prej xhirimeve të filmit të ri “Top...

Tom Cruise do ta shohim shumë shpejt në një film të zhanrit aksion. Aktori amerikan sërish do të jetë në rolin e pilotit Pete “Maverick”...

Gëte: Gjëja më e rëndësishme që mund të bëjë një burrë...

“Gjëja më e rëndësishme që mund të bëjë një burrë për fëmijët e tij, është të dojë nënën e tyre.” “Fati na i plotëson pjesën...