E enjte, 25 Shkurt, 2021

MAQEDONI

RAJONI

BOTA

Shpërthen motori në fluturim, copat e avionit shpërndahen nëpër qytet

0
Avioni Boeing 777, me 231 pasagjerë dhe 10 pjesëtarë të ekuipazhit në bord, arriti të ulej në aeroportin e Denverit dhe fatmirësisht nuk pati...

SHËNDETi

OBSH: Pandemia do të përfundojë në fillim të vitit 2022

Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropën, Hans Kluge theksoi se shpërthimi i koronavirusit (COVID -19) do të përfundojë në fillim...

Simptomat e variantit të ri anglez, të Covid-19

Kollitja, dhimbja e fytit dhe lodhja janë simptomat më të zakonshme të variantit anglez të Covid-19, ndërsa humbja e shijes dhe / ose nuhatjes...

Britania miraton vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Moderna

Rregullatori shëndetësor në Mbretëri të Bashkuar të premten miratoi për përdorim vaksinën kundër kornavirusit të kompanisë Moderna, tha Ministria e Shëndetësisë. Ministria britanike e Shëndetësisë...

Pfizer nxjerr studimin e tij: Vaksina jonë, rezistente ndaj çdo forme të virusit

Një studim i kryer prej vetë Pfizer-it dhe degës së Mjekësisë në Universitetin e Teksasit, del në përfundimin se vaksina e prodhuar nga kompania...

OBSH: Alarmante situata me mutacionin e ri të koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ngre alarmin për situatën e krijuar nga varianti i ri i koronavirusit. Dega për Evropë e Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha...

Kina nuk e lejoi hyrjen e përfaqësuesve të OBSH-së për të hetuar origjinën e Kovid-19

Përfaqësuesve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, të cilët duhet ta hetojnë origjinën e Kovid-19 në qytetin kinez Vuhan u është ndaluar hyrja në Kinë. Sipas...

Super ilaçi që përmirëson tretjen dhe aromën e trupit tuaj

Ky super ilaç ka dy efekte të mahnitshme. Ai përmirëson tretjen e ushqimit dhe parandalon erën e keqe të djersës, frymëmarrjes apo këmbëve: Nevojitet: 2 molla,...

Si të dallojmë alergjinë nga e ftohura?

Nëse keni rrjedhje dhe bllokim hundësh, ose keni teshtima dhe kollitje mendimi juaj i parë është se jeni ftohur. Nëse i dini mirë dallimet...

TË FUNDIT

REZULTATET E SONDAZHEVE TË KALUARA

OPINION

Pse Sela kritikohet më shumë se Ahmeti?!

0
Pse Sela kritikohet më shumë se Ahmeti?Sepse shpresa që BDI-ja të bëjë ndryshim ka vdekur! Nga Besian Leka - gazetar Njerëzit shohin shpresë tek Ziadin Sela...

Muhamed Zeqiri dhe disa shqiptar tjerë urgjentisht të distancohen nga LSDM!

0
Shkruan Mr Huzeir Mustafi Muhamed Zeqiri dhe disa shqiptarë tjerë të LSDM-së dhe koaliconit "Mozeme" duhet urgjentisht të distancohen nga LSDM, dhe të ju kërkojnë...

BDI e Ali Ahmetit apo Musa Xhaferrit?

0
Nga D. V. Ali Ahmeti mund t’ia dal pa BDI-në por kjo e fundit assesi nuk mund të imagjinohet pa Ali Ahmetin. Këtë e kanë dëshmuar...

Partitë politike shqiptare të hapen për kuadro të reja

0
Nga Sefer Tahiri Zgjedhjet e fundit në Kosovë dhe sidomos rezultati fantastik i Lëvizjes Vetëvendosja, më shtyn të riaktualizoj idenë e freskimit të skenës politike...

InfoShqip: Ali Ahmeti ose është budalla, ose bën budallain

0
Koment nga portali InfoShqip.com Skandalet me librat shkollor në Maqedoninë e Veriut nuk janë të paktë, një ndër to është edhe libri i gjeografisë i...

(EKSKLUZIVE) Ju lutemi, të zbatoni ligjin dhe ti shpjegoni opinionit të gjërë për këtë...

0
Analisti politik Qenan ALIU, nëpërmjet një opinioni të shprehur në fejsbuk ka reaguar ashpër ndaj ministrit të Drejtësisë dhe zëvendësit të tij, për anashkalimin...

SHOWBIZ

KURIOZITETE

lifestyle

Gastronomi

teknologji

Sport

Kulturë

Shkodran Tolaj partizon ansamblin…

0
Ansambli i shtetërorë i këngëve dhe valleve popullore shqiptare, pronë e BDI-së, apo e shqiptarëve? Drejtori, Shkodran Tolaj nuk mund të distancohet nga servilizmi i...

Rita Ora paralajmëron rikthimin me këngën “Flame”

0
Duket se për këngëtaren me famë botërore me origjinë shqiptare, Rita Ora 2021-ta po nis suksesshëm, pas kritikave që pati për thyerjen e rregullave...

Senad Abduli sjell dokumentar të ri…

0
Të shtunën në Qendrën për Kulturë në Tetovë u shfaq filmi dokumentar i metrazhit të gjatë "Ekperinca të njejta, nga këndvështrimet e ndryshme", i...

Fituesit e Festivalit të filmit të Tiranës, sonte në shtëpinë e...

0
Filmi Zana përmbyll shtatë ditshin e festivalit të filmit TIFF ODA 2020 në Tetovë Filmi fitues i festivalit të filmit në Tiranë, sonte në orën...

Zv. Ministri i Kulturës e lë në shi Çun Lajçin! (Video)

0
Çun Lajçi i cili sot erdhi në Shkup për të shitur botimet e tij, nuk u mirëprit nga zv. Ministri i Kulturës, Sedat Sulejmani...

Rita Ora publikon pikturën me motive kombëtare me shqiponjën që mban...

0
Artistët tanë shqiptarë që tashmë veç gëzojnë famë ndërkombëtare, nuk hezitojnë asnjëherë të shprehin krenarinë e tyre karshi kombit shqiptar, shkruan KultPlus. E fundit që...