13 C
Skopje
E mërkurë, 27 Maj, 2020
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Zaev: Virusi do të jetë i pranishëm për një kohë të gjatë dhe ne duhet të mësohemi të jetojmë me të

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se “është koha për normalitetin e ri”. “Shoqëria jonë duhet të...

Kostadinov: Zgjedhjet janë një zgjidhje dhe duhet të mbahen sa më shpejt që të jetë e mundur

Zgjedhjet janë një zgjidhje dhe duhet të mbahen sa më shpejt që të jetë e mundur, natyrisht, pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme dhe...

Spasovski: Hiqet ora policore, kafenetë nisin me punë nga dita e enjte

Kryeministri teknik i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski në konferencë për shtyp bëri të ditur se në mbledhje qeveritare është marrë vendim...

Filipçe: Për fat të keq një pjesë e qytetarëve nuk respektojnë masat, disa madje edhe nuk besojnë se ekziston virusi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp tha se vetëm me respektim të masave si mbajtja e maskës, mbajtja e largësisë trupore...

Osmani: Falënderoj qytetarët për vetëdijen e lartë dhe respektimin e masave

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani në konferencën e sotme për shtyp falënderoi qytetarët për respektimin e masave kufizuese. Ai tha se ka pasur disa lëshime, por situata...

Hiqet ora policore. Ja vendimi i fundit i Qeverisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: – Hiqet ora policore duke filluar nga data 27.05.2020 – Hapja...

Andonovski: Agjencia për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri ka parregullsi gjatë punës

VMRO-DPMNE në disa raste gjatë vitit të kaluar zbuloi se ka parregullsi në punën e Agjencisë Nacionale për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri, e...

Çanta “Luj Viton” (nuk) ishte kthyer tek Jordan Kamçev

Fotografia e çantës “Luj Viton”, nga lënda “Reket”, në shtëpinë e prindërve të të akuzuarit Bojan Jovanovski – Boki 13, sot në Gjykatën Penale...

Komisioni për sëmundje ngjitëse demanton se ka sjellë vendim për lehtësim të plotë të masave

Komisioni për sëmundje ngjitëse i demanton informatat të cilat janë plasuar sot në disa mediume të caktuara se në takimin e mëngjesit është sjellë...

Më Të Lexuara

Lavdërim paturpësisë

Arbër Çeliku Hapësira jonë vepruese tashmë karakterizohet nga mungesa e njërës ndër vetitë më elementare njerëzore, që është TURPI. Si rrjedhojë, paturpësia është kthyer në...

Andonovski: Agjencia për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri ka parregullsi gjatë punës

VMRO-DPMNE në disa raste gjatë vitit të kaluar zbuloi se ka parregullsi në punën e Agjencisë Nacionale për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri, e...

Çanta “Luj Viton” (nuk) ishte kthyer tek Jordan Kamçev

Fotografia e çantës “Luj Viton”, nga lënda “Reket”, në shtëpinë e prindërve të të akuzuarit Bojan Jovanovski – Boki 13, sot në Gjykatën Penale...

Lojtarët e Fc Prishtinës dalin negativë në testin për Covid-19

Skuadrat e Superligës së Kosovës në futboll po vazhdojnë të kryejnë testimet për Covid-19. Shumë prej tyre e kanë kryer këtë testim, ndërsa rezultatet për...

Komisioni për sëmundje ngjitëse demanton se ka sjellë vendim për lehtësim të plotë të masave

Komisioni për sëmundje ngjitëse i demanton informatat të cilat janë plasuar sot në disa mediume të caktuara se në takimin e mëngjesit është sjellë...

Për një javë janë ndarë ndihma për 360 persona në rrezik social

Për një javë, nga e hëna e kaluar deri dje, vullnetarët e organizatës komunale të Kryqit të Kuq dërgoi pako me ushqim dhe produkte...