E shtunë, 8 Gusht, 2020
18 C
Skopje
Ballina Showbiz

Showbiz

Arta Bajrami pozon pranë shtëpisë dhe veturës luksoze

Arta Bajrami prezanton shtëpinë dhe veturën e saj luksoze. Arta Bajrami ka vite që është pjesë e estradës shqiptare, shkruan GazetaBlic.Këngëtarja e cila numëron qindra...

Edhe Remzie Osmani e vë në dyshim pandeminë: Dasmat na e ndalën me qëllim

Këngëtarja Remzie Osmani sonte në “21 Gradë” të RTV21 ndër të tjera foli për mosmbajtjen e dasmave. Remzia u shpreh se i ka përkrahur kolegët...

Dani feston ditëlindjen, kjo është mosha e tij

Dani sot feston ditëlindjen. Këngëtari Ramadan Krasniqi-Dani, për vite me radhë vazhdon të sjell projekte të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Me këtë datë, artisti mbush plot...

Arta Nitaj bën një ndërhyrje estetike në buzë

Arta Nitaj tregoi ndërhyrjen estetike që ka kryer në buzë. Arta Nitaj është emër shumë i komentuar në shoubiz, sidomos për paraqitjet në rrjete sociale,...

Enca Haxhia e quan veten nuse për shtëpi

Enca Haxhia asnjëherë nuk heziton të ngacmojë imagjinatën me fotografitë që i shpërndan në rrjetet sociale. Këngëtarja të njëjtën gjë e bën edhe në skenat...

Dani: Nuk besoj në coronavirus, grip ka pasur çdo herë

Këngëtari i njohur pejan, Ramadan Krasniqi – Dani, ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin “Ora e Mbrëmjes”. Ai ka folur për të rejat...

Adriana Matoshi fiton çmimin “Aktorja më e mirë” në Festivalin “Fantaspoa”

Filmi ‘Zana’ e ka ndihmuar Adriana Matoshin të triumfoj edhe në një festival ndërkombëtar, aktorja kosovare ka marrë çmimin ‘Aktorja më e mirë’ në...

Gjira ‘thumbon’ kolegët për klikime: Beyonce, hajde në Kosovë se këtu ndez

Çështja e klikimeve të artistëve tanë është diskutuar shumë shpesh, ngase shifrat e larta të tyre bëjnë të dyshosh se ato janë të rreme,...

2po2 publikon fotografi krah bashkëshortes në pushime

2po2 si rrallëherë postoi foto me gruan. Reperi 2po2 ditët e fundit ka qenë ka nisur pushimet në bregdet bashkë me bashkëshorten e tij, shkruan...

Më Të Lexuara

Shqipëria pengon 370 kilogram marihuanë të futet në Maqedoninë e Veriut

Në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, policia shqiptare ka ndaluar një dërgesë masive me marihuanë që të futet në Maqedoni. “Droga është...

Përvjetori i vërshimeve në Hasanbeg, tmerr dhe frikë për vërshime të reja

“6 gushti është datë e hidhur, për banorët e Hasanbegut. Janë bërë 4 vite nga ngjarjet tragjike në këtë vend, ku humbën jetën 22...

​Zbulohet pika e dobët e coronavirusit

Shkencëtarët nga Universiteti i Kansas kanë zbuluar “pikën e dobët” të virusit korona SARS-CoV-2. Portali Science Daily raporton se ekspertët testuan një agjent terapeutik kundër...

Shokuese, paketon burrin e vdekur në valixhe, ndalohet gruaja në aeroportin e Mynihut

Një grua dhe vajza e saj janë ndaluar në aeroportin e Mynihut, pasi disa oficerë gjetën skeletin e një burri të vdekur në valixhen...

Studimi, COVID-19 mund të përhapet më lehtë sesa mendohej në shkolla

Coronavirusi mund të transmetohet më lehtë në mjediset shkollore dhe kampet verore. Kjo gjë u kuptua pas shfaqjes së detajeve të reja të shpërthimeve në...

Selimi: Hashim Thaçi më dërgoi porosi që të mos flasë në Speciale, e vet foli katër ditë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka folur për Gjykatën Speciale dhe intervistwn e Presidentit Thaçi. Selimi në “Debat Plus” me Ermal...