E premte, 22 Tetor, 2021

Halil Kastrati jep lajmin e mirë, dhuron edhe 13 shtëpi të reja për njerëzit...

0
Drejtuesi i Shoqatës Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka bërë të ditur, se sot do ti dhurojë edhe 13 shtëpi të reja për...

ZbuIohet Guri Për Të CiIin Flet Kur’ani,Ja Çfarë Mesazhi Gjendet Në Të..!?

0
Zbulohet Guri Për Të Cilin Flet Kur’ani,Ja Çfarë Mesazhi Gjendet Në Të (Foto) Një njeri nga Arabia Saudite gjatë gjuetisë në një zonë malore pranë...

100 milionë dollarë për pikturën e Pablo Picassos

0
Një pikturë nga Pablo Picasso është shitur për më shumë se 100 milionë dollarë, duke shënuar veprën e pestë nga artisti spanjoll që shitet...

Burrat i stresojnë gratë e tyre dy herë më shumë sesa fëmijët e tyre

0
Kush thotë grua … thotë shumë detyra Kur njerëzit ju pyesin sa fëmijë keni, ju pa dyshim përgjigjeni tre… mëkat që keni vetëm dy fëmijë....

Kosova, ‘Brazili’ i dytë. Bifurkacioni si fenomen tejet i rrallë natyror

0
Pas shumë vitesh pa ujë e pa jetë, bifurkacioni i Ferizajt sërish po frymon. Ai përsëri është ringjallur. https://youtu.be/wPlR2TNw_1A Pas shumë vitesh dëgjohen sërish gurgullimat dhe...

Elefantë në listën e kuqe

0
Elefantët afrikanë duket se rrezikojnë zhdukjen. Të dy speciet që ndodhen në kontinent janë futur në Listën e Kuqe të specieve në rrezik të...

Tre astronautë kthehen të sigurtë nga hapësira

0
Një amerikane dhe dy rusë u kthyen në tokë me anijen kozmike Soyuz MS-17 pas gjashtë muajsh në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar. Tre astronautë realizuan një...

Delet misterioze që qëndrojnë në rreth pa lëvizur, si të ishin komanduar nga forca...

0
Një çiklist në Britani kishte ndaluar biçikletën e tij, i mahnitur nga një tufë delesh që po qëndronin palëvizur në formacion rrethor, si të...

Historia e Maria Montessorit, një mësuese që dha djalin e saj për të mësuar...

0
Ka shumë debate rreth personalitetit të Maria Montessori që ende po vërtiten edhe sot. Disa njerëz janë të kënaqur me sistemin pedagogjik që ajo...

“Vallëzimet e arinjve”, rituali misterioz në Rumani (Foto)

0
Një grup me njerëz të veshur si arinj, zbukuruar me thekë të kuqe, duke kaluar nëpër rrugët me dëborë dhe që vallëzojnë mund të...