E hënë, 21 Shtator, 2020
17 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

Gjashtë mënyra për të rigjeneruar flokët në mënyrë natyrale

Një rënie e vogël e flokëve çdo ditë është normale për shumë njerëz, veçanërisht për ata që kanë pësuar humbje peshe, kanë lindur, kanë...

Kur mbushim 40 vjeç, këto gjëra duhet t’i kemi mësuar patjetër

“Jeta fillon vërtet në të 40-at. Deri atëherë, ti je thjesht duke bërë kërkime”. – Carl Jung Por a ka vërtet gjëra që një person...

Pesë pozicione për lindje më të lehtë në vend të shtrirjes në shpinë

Shtrirja në shpinë gjatë lindjes mbyll zonat e komblikut për rreth 30 për qind, prandaj ju propozojmë pozicionet në të cilat lindja do të...

Studim interesant për personat që hanë ushqim djegës

Personat që konsumojnë më shumë ushqime të djegësta kanë 40% më pak rrezik për infarkt në zemër. Të hani ushqim te djegëst është gjetur lidhje...

12 shenja se shpirti juaj është i lodhur, jo trupi

Kur njerëzit ndihen të rraskapitur, instinkti i tyre i parë është të kontrollojnë shëndetin e tyre. Sidoqoftë, shkaku i rraskapitjes nuk duhet të kërkohet...

E mbani mend djalin e “Home Alone”, kështu duket sot si 40 vjeçar

Natyrisht, aktori Macaulay Culkin mbushi 40 vjeç në vitin 2020. Sikur ky vit të mos ishte mbushur me gjëra që na bëjnë vetëm të pyesim...

Si ta kapërcejmë frikën e të folurit në publik?

Mbaj mend që dikur kisha frikë nga të folurit në publik. Këmbët e mia dridheshin kur shkoja para publikut. Goja më merrej ndërsa filloja...

Nëse mendoni se jeta juaj nuk po shkon siç duhet, duhet të shihni patjetër këtë video!

https://youtu.be/2glvL5tMsn0 “Shpesh, jemi ne që e bëjmë jetën tonë depresive për shkak të mendimeve tona, ndaj ndonjëherë duhet ndryshuar mënyra se si i shohim, përceptojmë...

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush Publikuar 23:23 5 Gusht, 2020 Pak do...

Më Të Lexuara

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Hoxha: Komitet të përbashkët në mënyrë që të mënjanohen problemet me blerjen e rrushit

“Në periudhën në vijim do të formojmë komitet të përbashkët të vreshtarëve dhe të bodrumeve të verave në mënyrë që të bëjmë strategji afatgjate...