E shtunë, 8 Gusht, 2020
18 C
Skopje
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

PDK: Prezenca e xhandarmërisë serbe në Karaçevë, kërcënim i hapur dhe cenim i sovranitetit të Kosovës

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. “Ky veprim i toleruar nga Qeveria e Kosovës dhe KFOR...

Shqetësohen banorët e Karaçevës, xhandarmeria serbe filmohet nga kamerat e sigurisë duke kaluar në parkingun e një restoranti

Banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës janë shprehur tejet të brengosur, për faktin se nëpër parkingun e një restoranti të këtij fshati janë parë...

Zemaj viziton nesër Bujanocin dhe Preshevën

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Armend Zemaj me bashkëpunëtorë, do të vizitojë nesër (e shtunë) më 8 gusht 2020 komunën e Bujanocit...

Pas infektimit me COVID-19, Ramiz Lladrovci shtrihet në spital

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladorvci i cili ditë më parë ka rezultuar pozitiv me COVID-19, është shtrirë në SHSKUK. Lajmin për Telegrafin e...

Selimi: Qeveria Hoti është e rrezikshme për shëndetin e qytetarëve, deputetë mbështetni mocionin për rrëzimin e kësaj qeverie

Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi ka thënë se situata me pandeminë COVID-19 ka dalë jashtë kontrollit, duke i quajtur alarmante shifrat...

Selimi: Hashim Thaçi më dërgoi porosi që të mos flasë në Speciale, e vet foli katër ditë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka folur për Gjykatën Speciale dhe intervistwn e Presidentit Thaçi. Selimi në “Debat Plus” me Ermal...

Hoti: Opozita nuk mund ta rrëzojë Qeverinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë në T7 se VV nuk i ka votat e nevojshme për të rrëzuar Qeverinë. Ai tregoi edhe për...

Vetëvendosje bëhet me televizion të vetin

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin. Albulena Haxhiu nga kjo parti ka thënë në Klan Kosova se qëllimi...

Vetëvendosje sot nis mbledhjen e nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë Hoti

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka nisur procedurën për mbledhjen e nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Arbërie Nagavci nga Lëvizja Vetëvendosje tha se nuk...

Më Të Lexuara

Shqipëria pengon 370 kilogram marihuanë të futet në Maqedoninë e Veriut

Në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, policia shqiptare ka ndaluar një dërgesë masive me marihuanë që të futet në Maqedoni. “Droga është...

Përvjetori i vërshimeve në Hasanbeg, tmerr dhe frikë për vërshime të reja

“6 gushti është datë e hidhur, për banorët e Hasanbegut. Janë bërë 4 vite nga ngjarjet tragjike në këtë vend, ku humbën jetën 22...

​Zbulohet pika e dobët e coronavirusit

Shkencëtarët nga Universiteti i Kansas kanë zbuluar “pikën e dobët” të virusit korona SARS-CoV-2. Portali Science Daily raporton se ekspertët testuan një agjent terapeutik kundër...

Shokuese, paketon burrin e vdekur në valixhe, ndalohet gruaja në aeroportin e Mynihut

Një grua dhe vajza e saj janë ndaluar në aeroportin e Mynihut, pasi disa oficerë gjetën skeletin e një burri të vdekur në valixhen...

Studimi, COVID-19 mund të përhapet më lehtë sesa mendohej në shkolla

Coronavirusi mund të transmetohet më lehtë në mjediset shkollore dhe kampet verore. Kjo gjë u kuptua pas shfaqjes së detajeve të reja të shpërthimeve në...

Selimi: Hashim Thaçi më dërgoi porosi që të mos flasë në Speciale, e vet foli katër ditë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka folur për Gjykatën Speciale dhe intervistwn e Presidentit Thaçi. Selimi në “Debat Plus” me Ermal...