Gani Geci bën thirrje: Albin bëje Qeverinë, ndryshe pas 4 shkurtit pushtetin e merr...

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Gani Geci i ka bërë thirrje kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtit që ta bëjë marrëveshjen me LDK’në...

Luta: Koalicioni me Vetëvendosjem është arritur…

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se në parim, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur, por po diskutohen vetëm detajet e...

Rama: I jemi pranë popullit turk

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas tërmetit 6.8 ballë që goditi Turqinë. Përmes një mesazhi, Rama shpreh mbështetjen e tij ndaj popullit turk...

Punëtorja e Muzeut që ishte bërë mbretëreshë e shqiptarëve

Gazetat e Budapestit më 26 janar të vitit 1938, njoftuan se Kontesha Geraldine Apponyi pritet të fejohet me Mbretin e Shqiptarëve, Ahmet Zogu, 43...

Profesori amerikan: Serbia duhet ta pranojë faktin se Kosova është e pavarur

Profesori i Universitetit të New York-ut, Alon Ben-Meir tha se Serbia duhet të pranojë faktin që Kosova është e pavarur, dhe gjithashtu, Kosova të...

Haradinaj: Kosova e gatshme ta ndihmojë Turqinë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se me shqetësim ka marrë lajmin për tërmetin që ka goditur Turqinë. Haradinaj ka shprehur ngushëllimet...

Ekskluzive: 6 pikat e ofertës së fundit të Albin Kurtit për Isa Mustafën

Para disa orësh në shtëpinë e Isa Mustafës mësohet se janë mbledhur dy subjektet politike, bashkë me krerët e tyre, Mustafën dhe Kurtin, duke...

Haradinaj: Rusia dhe Serbia kanë cofë në Kosovë o Baton!

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka mëshuar fort gazetarit Baton Haxhiu, në mbrëmjen e së enjtes. Haradinaj, i cili ishte mbrëmë në...

Shqiptarët e Luginës nuk mund të aterojnë në Prishtinë me pasaporta serbe

Me pasaporta serbe nuk mund të udhëtoni nga Cyrihu për në Prishtinë, dëmtohen shqiptarët e Luginës së Preshevës. Vendimi që Kosova të mos e njohë...

Edhe pse kaloi testin fizik dhe atë të inteligjencë, nuk u pranua në FSK...

Kosovare Ramadani, ëndërron të jetë ushtare. 23 vjeçarja nga Shtimja është e mbuluar me shami myslimane dhe beson se mbulesa ishte arsyeja pse asaj...