Aksident i tmershëm në autostradën pranë Kumanovës – 14 të plagosur

Katërmbëdhjetë të lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot pasditen në autostradën Tabanovc – Kumanovë. Në përplasje janë përfshirë një autobus dhe...

Ja çka thotë Dino Merlin për protestat në Maqedoni? (VIDEO)

Këngëtari boshnjak, Dino Merlin është manipuluar nga disa media maqedonase, të cilat e kanë nxitur të flas për situatën aktuale në Maqedoni. Ai i...

Bogoevski: “Monstra” është rast i montuar nga krerët e BDI-së dhe VMRO-DPMNE-së

Javorja “Fokus” në numrin më të ri sjell të dhëna shokuese për rastin “Monstra”, shkruan Fakte. Sipas kësaj reviste, të akuzuarit shqiptarë Alil Demiri,...

Sherr në shtabin e VMRO-DPMNE-së

Një skandal ka ndodhur nështabin e partisë më të madhe maqedonase VMRO-DPMNE në Kisella Vod, ku disa anëtarë të kësaj partie janë rrahur mes...

Fatime Fetai shpërthen për rastin “Monstra”, ja çka e nervozoi?!

Prokurorja Fatime Fetai kërkoi prova shtesë si argument se ai është vërtetë i sëmurë Fejzi Aziri. Fatime Fetai tha se kjo lëndë është shumë serioze...

Arben Sefa: Me dije dhe guxim drejt rrëzimit final të bashkpuntorëve të Gruevskit

Nga: Arben Sefa Zgjedhjet e parakohshme parlamentare i sollën këto numra që i kemi sot në parlamentin e IRJM. Veredikti i popullit vendosi që Aleanca për...

Bejta: Qytetarët vendosën për Taravarin, i dëshirojmë suksese (Video)

Ish-kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, pas shpalljes së rezultateve nga KSHZ-ja, i ka uruar fitoren kandidatit të ASH-së, Arben Taravari për kryekomunar...

Sulmohet një 13 vjeçar në Shkup

Në Sektorin për punë të brendshme Shkup mbrëmë në orën 22:20 D.I. (44) nga Shkupi ka denoncuar se të njëjtën ditë rreth orës 19:00...

Asnjë kandidat shqiptar në ATO, deputetët anuluan konkursin e ri

Asnjë kandidat shqiptar nuk është paraqitur në konkursin e fundit të Agjencinë Operative Teknike. Sipas konkursit të shpallur në këtë dikaster për...

Daim Hiseni – Duke shikuar Selën mu përkujtua Ukshin Hoti

Daim Hiseni ka përshkruar ndjenjën pas vizitës që i bëri liderit të LR-PDSH në spitalin klinik të Tetovës Ja teksti i plotë i z.Daim Hiseni...

Postimet e fundit