Vetëm bu*rgu për Teuta Arifin mund të zgjidhë problemet e Tetovës?! (Video)

Përfaqësuesi i “Eco Guerillas” Arijanit Xhaferi është përgjigjur ndaj fushatës qesharake dhe nënçmuese të filluar nga komuna e Tetovës “Ne problemi, ne zgjidhja”. Xhaferi...

Borisov: I dëshirojmë sukses Maqedonisë

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov për AIm  thotë se “marrëveshja me Bullgarinë dhe marrëveshja me Greqinë hapi perspektivë për Maqedoninë”. Borissov porositi se i dëshirojnë...

OBRM-PDUKM: PSP-ja të hetojë se kush e shkeli fshehtësinë e hetimeve

OBRM-PDUKM-ja ka reaguar ndaj njoftimit të Prokurorisë Speciale Publike (PSP), njiherit duke mbështetur protestën e anëtarëve të saj në qytetin e Ohrit.   Sipas OBRM-PDUKM-së, PSP-ja...

Makraduli: Po merren masa për mbrojtjen e ajrit ambiental

Grup të zgjeruar punues interdikasterial përveç me përfaqësuesit e institucioneve shtetërore edhe nga shoqatat qytetare, bashkëpunim më i madh me vetëqeverisjet lokale, përpunim paralel...

Ministri Taravari sonte i dridhi katër Klinika! Ja çka u bëri

Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari sonte ka dërguar inspektoriatin paparalajmërim në Klinikën për gjinekologji dhe akusheri, dhe inspektorët aktualisht po inspektojnë punën edhe në...

Aksident si nëpër filma në rrugën e vjetër Tetovë-Shkup

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e vjetër Tetovë-Shkup, ku së paku ka një të lënduar, sipas informacioneve të para. Dëshmitarë okular, thonë...

Iran: Ekzekutohet në publik i dënuari për dhunim dhe vrasje

I dënuari për dhunim dhe vrasje të një vajze 7 vjeçare në Iran, është ekzekutuar në publik. Videoja amatore e ekzekutimit të 42 vjeçarit, Esmail...

Qeveria hyn në borxh të ri prej 6,5 milion euro

Qeveria sot planifikon të merr borxh të ri prej 6,5 milion euro. Paratë duhet të sigurohen nëpërmjet auksionit të  procesverbaleve shtetërore. Ditën e ardhshme...

Dy shqiptarë pretendojnë të bëhen president shteti në Maqedoni

Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi dje në një debat të organizuar para qytetarëve dhe studentëve të Tetovës tha se në të ardhmen...

Tangi: Franca nga afër ndjek ngjarjet e Maqedonisë

Franca nga afër po ndjek gjithë ngjarjet që ndodhin në Maqedoni duke e përkrahur që të vazhdojë në realizimin e reformave por edhe në...

Postimet e fundit