Tërmet me magnitudë 4.4 në verilindje të Shqipërisë

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mesditën e sotme në Bulqizë, vala e të cilave është ndierë në Tiranë dhe në disa qytete të...

Thaçi e Rama, drekë miqësore në Gjakovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama janë takuar ditën e sotme në një prej restoranteve në qytetin e Gjakovës. Thaçi...

Shpend Ahmeti: Më shikoni fytyrën, për të kuptuar rezultatin

Shpend Ahmeti është shprehur shumë i lumtur me rezultatet nga terreni për Lëvizjen Vetëvendosje.  Në një lidhje live nga Klan Kosova, Ahmeti ka thënë se...

Vuçiq i gëzohet lindjes së serbëve në Kosovë, qëndrimit të Erdoganit për Shqipërinë e...

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sonte se frikohet “se nuk jemi të gatshëm për ndryshime kushtetuese”, transmeton Koha.net. “Nuk duhet hyrë në procesin...

Daçiqi falënderon Ugandën për mos njohjen e Kosovës

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq dhe Ministri i Shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Ugandës, Henry Okello,...

LDK dhe Vetëvendosje, ende pa përgjigje rreth ftesës së Presidentit

Partitë politike tashmë kanë marr ftesa nga Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, për një takim konsultativ për mbajtjen e seancës së parë konstituive për...

Vetëvendosje shpallë zgjedhjet e brendshme për kryetarë komunash dhe asamblistë

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për media ku njoftoi për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme për përcaktimin e kandidatëve për Kryetar Komune dhe Asamble...

Sa është e rrezikuar Kosova nga Serbia? (VIDEO)

Kolonel Dritan Demiraj dhe ministri i Brendshëm i Shqipërisë, ka thënë se Serbia nuk e ka as edhe një shans të kthehet sërish në Kosovë. Demiraj ka qenë...

Shkodër, gjendet i mbytur 14-vjeçari i humbur prej 4 ditësh

Një 14- vjeçar është gjetur i mbytur katër ditë, pasi ishte shpallur i humbur. Valentin Çarkaj kishte humbur prej 4 ditësh dhe familja e...

Rugova, pika turistike që ia vlen ta vizitosh në çdo stinë (FOTO)

Pika turistike e Rugovës, e gjendur 93 km larg qytetit të Prishtinës, në Kosovë në këto ditë të nxehta vere frekuentohet nga vizitorë të...

Postimet e fundit