Krimi dhe karantina: Si po i “shtrydh” pandemia e coronavirusit grupet kriminale të Italisë

Mjaftoi drita e një cigareje të ndezur prapa grilave të një shtëpie të braktisur që ta çonte policinë italiane drejt bosit të krimit të...

Gjendje e rënduar në New York, coronavirusi po vret nga një person për çdo...

Si pasojë e përhapjes së coronavirusit, gjendja në New York të Shteteve të Bashkuara është rënduar në masë të madhe, duke rrezikuar që shërbimet...

Më në fund Wuhan u hap pas dy muaj izolimi

Qyteti kinez Wuhan, prej nga supozohet se filloi pandemia e coronavirusit, filloi të heqë masat e karantinës pas dy muajve, duke rivendosur një pjesë...

Numri i të vdekurve në Itali shkon në mbi 10 mijë, vetëm sot ndërruan...

Në Itali, gjithsej 10023 njerëz vdiqën nga coronavirusi. Ndërkohë, vetëm në 24 orët e fundit, kanë ndërruar jetë 889 persona. Gjithashtu bëhet e ditur se janë...

Provat e fundit të një testi shtëpiak për coronavirusin në Senegal – rezultati për...

Studiuesit këtë javë filluan provat e saktësisë në një test diagnostikues për COVID-19 që mund të bëhet në shtëpi. Madje, sipas një shkrimi të Al...

Pamje të realitetit në spitalet spanjolle: Ata “më me fat” në shtretër, kolltuqe e...

Këto pamje nga një spital spanjoll zbulojnë realitetin e jetës në vijën e frontit të coronavirusit. Një shëtitje nëpër Spitalin Severo Ochoa në Madrid tregon...

Hera e parë në histori/ Papa lutet në sheshin bosh: Errësira e dendur është...

Lutja e Papës për përfundimin e pandemisë së koronavirusit: "Sa njerëz ushtrojnë durim dhe ngulisin shpresë çdo ditë, duke u kujdesur që të mos...

Ekspertët e shqetësuar: Sa njerëz në Kinë janë pa simptoma që mbartin virusin?

Ekzistenca e një numri të konsiderueshëm, por të panjohur të transportuesve të coronavirusit asimptomatikë në Kinë ka ngritur shqetësimin e publikut se njerëzit ende...

32 vjeçarja që mposhti Covid-19, ka një mesazh për të gjithë!

Një nënë e re ka përshkruar përvojën e saj të tmerrshme me coronavirus, pasi kaloi disa ditë në spital duke luftuar sëmundjen. Sipas mediave të...

Skandali në Spanjë: Testet e coronavirusit të bëra në Kinë nuk po funksionojnë siç...

Ekspertët e mikrobiologjisë në Spanjë po paralajmërojnë se testet e shpejta të koronavirusit që vendi i ka blerë nga Kina nuk po zbulojnë rastet...