Mediat franceze me reportazh për Shqipërinë: Vend që do të ju mahnitë

Franceinfo i bën thirrje gjithë turistëve se “gjatë udhëtimit në Shqipëri do të zbulojnë fakte mbi këtë vend të panjohur” Shqipëria është një vend i...

Rama nga Pogradeci: Zgjedhjet në 30 qershor, nuk e luan as topi dhe as...

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar fushatën, dhe qyteti i radhës është Pogradeci. Ai është shprehur se kryetari aktual i bashkisë Eduart Kapri (i zgjedhur...

Piloti shpëton tragjedinë në aeroportin e Baselit: Lëndohen rëndë 10 kosovarë

Një aterrim i cili kishte mundur të sjell një fatkeqësi në njerëz ku brenda ndodheshin kosovarë të shumtë, ka ndodhur sot në aeroportin e...

BE kërkon “kokat” e zyrtarëve të lartë, “kërcënon” Rama

Reforma në drejtësi është instrumenti me të cilin Kryeministri Rama kërkon të “hakmerret” me Presidentin Ilir Meta, pas anulimit të zgjedhjeve të 30 Qershorit...

Haradinaj: SHBA-ja dhe BE-ja le ta dijnë se nuk na duhet liria të izoluar

Në qytetin e Pejës është bërë zbulimi i shtatores së Heroit të Kombit Gjeneral Major Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga Komuna...

Gabimi që bëri dje Hashim Thaçi me Albright, i pa falshëm (FOTO)

Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, në Kosovë erdhën protagonistët, ish Presidenti amerikan Bill Clinton, ish sekretarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright dhe...

“E dua këtë popull”, Bill Clinton shpërthen në lot gëzimi në Kosovë (Foto)

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton është emocionuar gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës. Clinton u prek, kur presidenti Hashim Thaçi tha se...

Vetëvendosje shënon 14-vjetorin e themelimit, Kurti thotë se kësaj Qeverie i ka ardhur fundi

Me rastin e 14-vjetorit të themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Liburn Aliu mbajtën një konferencë për media ku folën për rrugën e...

Pacolli i uron mirëseardhje Clintonit (FOTO)

Para pak minutash, ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Për ta pritur atë në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, doli Ministri i Punëve të...

Alexis Tsipras e bën zyrtare: Ja kushti për Shqipërinë

Greqia është në fushatë elektorale për zgjedhjet e parakohshme. Megjithatë një nga njerëzit që mbështeste zgjerimin e BE-së, kryeministri grek Alexis Tsipras ka folur...

Postimet e fundit