Rama: Çështja e negociatave, nuk është dështim i Shqipërisë

Votën “Jo” të Këshillit Europian, Edi Rama në konferencën për shtyp pak orë pas vendimit, e lexon si dëshmi të përplasjes së të mëdhenjve...

Surroi i gatshëm “të japë kontributin e tij për vendin” – të bëhet pjesë...

Publicisti Veton Surroi ka deklaruar se ai është i gatshëm të bëhet pjesë e Qeverisë së re të Albin Kurtit. Surroi duke shprehur edhe njëherë...

Vetëvendosje ankohet në PZAP: Duhet të numërohen 4 mijë e 639 fletëvotimet e diasporës

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për mosnumërimin e 4 mijë e 639 zarfeve me fletëvotime të...

Votat e diasporës shkojnë për Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen, diferencë e madhe me partitë...

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon procesi i numërimit të 13 mijë e 500 votave të ardhura me postë. Sipas numërimit të votave...

Vuçiqi reagon pasi që Kurti priti në takim ambasadorin britanik me flamurin kombëtar –...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, përmes një postimi në Twitter është munduar të ironizojë me fotografinë e Albin Kurtit nga Vetëvendosje, gjatë një takimi...

Kosovë, fillon numërimi i votave me postë

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate në Kosovë në këto momente ka filluar procesi i numërimit të rreth 13 mijë e 500 fletëvotimeve të...

50-50 pushtet, këto janë ministritë e ndara në mes Kurtit e Osmanit

Pas daljes së rezultateve zgjedhore, ku doli fituese Lëvizja Vetëvendosje, kjo parti tashmë është takuar një herë me LDK-në në tentim për një koalicion...

Regjisori Apolloni: Handke ose mund të ketë luajtur mendsh ose Akademia suedeze “Nobel” (Video)

Regjisori Ben Apolloni ka thënë se është shumë e çuditshme ndarje e çmimit Nobel për Letërsi Handkes, kur ka akoma gjallë shkrimtarë shumë më të...

Imami nga Zvicra vlerëson Albin Kurtin: Është cilësi profetike ta lavdërosh liderin e drejtë,...

Fitorja e Lëvizjes Vetëvendosje, gjegjësisht e Albin Kurtit në zgjedhjet e gjashtë tetorit, si duket ka marrë vëmendjen e komunitetit të hoxhollarëve në diasporë....

Vetëvendosje reagon pas incidentit me zarfe: Janë sjellë kundërligjshëm nga Serbia

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas rastit të helmimit të punonjësve të operacionit të votimit përmes postës duke thënë se ka shqetësuar familjarët e stafit,...

Postimet e fundit