Modeli ‘Kardashian’ po shkatërron të rinjtë me operacione plastike!

Ekspertët tregojnë se të rinjtë e fiksuar pas personazheve të famshëm po ushqejnë një interest gjithmonë e në rritje të kirurgjisë plastike. Si shembull merren...

Hidhni aspirinë dhe mbështillini me foli, efekti do t’ju mahnitë

Problemi më i madh që e kemi me këmbët është se lëkura në thembra fillon të pëlcasë dhe bëhet shumë e thatë.  Arsyet janë mbathja...

Ushqimi për çdo pjesë të trupit

Jemi në dimër, buzët fillojnë t’u pëlcasin ngadalë, ndieni lodhje dhe dhimbje në kyçe? Shkak mund të jetë mungesa e materieve të rëndësishme ushqyese,...

Këto janë 3 gabimet e përnatshme me gjumin që po ju plakin para kohe!

Lista e gjërave që mund të na plakin është e pafundme. Ekspozimi i madh në diell, ëmbëlsirat dhe deri edhe pozicioni i gjumit mund...

Djersitja e tepërt gjatë natës po ju paralajmëron për probleme me shëndetin

Të zgjohesh në mes të natës e të shohesh që jastëku, çarçafët e rrobat janë bërë qull në djersë, nuk është shenjë paralajmëruese e...

Ushqimet e duhura për 40-vjeçarët

Pas moshës 40 vjeç metabolizmi ngadalësohet dhe hormonet ndryshojnë. Ja pse ndër hapat më të rëndësishëm për të bërë fillimisht është ndryshimi i dietës...

Vëmendje: Mos i kombinoni kurrë këto fruta me njëra tjetrën. Ato shkaktojnë vdekjen tek...

Frutat dhe perimet janë shumë të rëndësishme për trupin. Ato e furnizojnë me një sasi të jashtëzakonshme të mineraleve dhe vitaminave dhe duhet të...

Mateni peshën tuaj çdo ditë: Mund t’ju duket e parëndësishme, por ju motivon ta...

Dikush mund t’ju ketë këshilluar ta shmangni krejtësisht peshoren nëse jeni duke u përpjekur të humbni peshë, faktikisht mund të ketë një arsye shumë...

Tri gjuhët që fëmijët duhet të mësojnë për të përparuar në jetë

Fëmijët që mësojnë disa gjuhë të caktuara kanë më shumë sukses në jetë. Qendra e Kërkimeve Ekonomike dhe të Biznesit zhvilloi një studim me aeroportin...

Kujdes! Një në 10 gra vuajnë nga kjo sëmundje dhe as që nuk ia...

Rreth 10% e të gjitha grave në moshë “riprodhuese” vuajnë nga endometrioza, një sëmundje misterioze për të cilën pak dihet dhe që ende nuk...

Postimet e fundit