IBM prezanton Watson Assistant, përgjigjen ndaj Amazon Alexa

Ai argumentoi se kompanitë me informacione më të ndjeshme, si shërbimet energjetike dhe ofruesit e telekomunikacionit, kanë më shumë gjasa të përdorin Watson Assistant...

Kjo veçori në Galaxy S8 nuk ka qenë kurrë në iPhone

Pas të gjitha dëshmive që janë dalë viteve të fundit, nuk ka dyshim se Samsung filloi biznesin e celularëve duke kopjuar Apple-n. Por, përgjatë viteve,...

Bëjeni këtë nëse bateria e celularit tuaj është dobësuar

Nëse dëshironi të rritni jetëgjatësinë e baterisë së celularit tuaj, atëherë ky artikull është për ju. Është absolutisht normale që porti i mbushjes në celularin...

Nga 0 në 100 km/h për 1.9 sekonda (Foto)

Një markë japoneze thotë se ka krijuar makinën e parë në botë që shkon nga 0 në 100 km/h për më pak se 2...

Kjo pajisje është shkaku i faturave të “kripura” të energjisë, hiqeni qafe menjëherë

Vetëm karikuesit e telefonave shpenzojnë rreth 26 wat në ditë kur qëndrojnë në prizë pa u përdorur. Karikimi i laptopit është gjithashtu shpenzim energjie,...

Top 10 motorët për 2018: Rryma dëbon gjermanët nga SHBA

Ward’s AutoWorld ka prezantuar listën prej dhjetë motorëve më të mirë për tregun e Amerikës Veriore për vitin 2018. Duke përcjellë trendin aktual në industrinë...

Youtube me 1.5 miliardë përdorues të regjistruar

VidCon po vazhdon në zonën e Los Anxhelosit, ku YouTube njoftoi disa nga numrat e fundit statistikor. VidCon është një konventë ku yjet e...

Modele të reja të iPhone X vijnë këtë vit?

Kemi dëgjuar edhe më parë se Apple do të lansojë tri modele të reja të telefonaave të ri të iPhone këtë vit, dy me...

APLIKACIONET QË HARXHOJNË MË SHUMË BATERINE E TELEFONIT TUAJ

Puna në smartfonë mund të ngadalësohet në mënyrë të konsiderueshme, dhe jeta e baterisë është shumë e shkurtër, për shkak të instalimit të një...

Yahoo shuhet, tani do të quhet Altaba

Nëse ju kujtohet, vitin e kaluar Verizon është pajtuar ta blejë kompaninë Yahoo për një shumë prej 5 miliardë dollarësh.   Ndërkohë që marrëveshja duket të...