Moti në Maqedoni do jetë me diell dhe me vranësira të vogla si dhe erë e lehtë nga drejtimi verior, ndërsa gjatë fundit të ditës vranësirat do të rriten.

Temperaturat do të lëvizin prej -5 deri 12 gradë.

Në Shkup do ketë mot të ngjashëm me diell dhe vranësira të vogla, derisa gjatë ditës kushte për vranësira më të mëdha.

Temperaturat do arrijnë deri në 10 gradë.