Që të jetoni shëndetshëm flini lakuriq, ja shtatë arsyet

Që prej fëmijërisë, jemi mësuar që të flemë me pizhame dhe të mendojmë se lakuriqësia është e papranueshme madje edhe në gjumë… por duket...

Horoskopi i ditës së sotme, e premte 21 korrik 2017

Dashi Marsi do të jetë miqësor me shenjën tuaj dhe do të sjellë ambicie që do të shpërblehen. Në dashuri do të jeni xheloz, kujdes!...

10 sekretet që supermarketet nuk duan që t’i dini

Sipas studimeve, 20 për qind e blerjeve janë të paplanifikuara. Na është bërë e zakonshme të hyjmë në supermarkete pa e vrarë shumë mendjen...

Ndalohet transmetimi i “Despacito”, arsyeja e pabesueshme

Shteti i Malajzisë është i pari shtet në botë i cili ka ndaluar rreptësisht dëgjimin e këngës më të klikuar ndonjëherë në kaq pak...

Këshilla për të hequr qafe mushkonjat gjatë verës

Netët e verës janë gjithmonë shumë të bukura dhe shijojnë më shumë jashtë në natyrë. Por nëse ka diçka që se kontrollojmë dot që por...

4 gjëra që duhet të dijë çdo brune para se të ndërrojë ngjyrën e...

Ndiheni të mërzitura paksa me ngjyrën brune të flokëve tuaja? Ekzistojnë mundësi të pafundme për të rregulluar gjërat, duke filluar nga hijezimet më të...

‘Avniu i gazetave’, historia e jashtëzakonshme e të pastrehut shqiptar

Personazhi në fjalë mban emrin Avni Ago. Është 76 vjeç me origjinë nga Tepelena. Prej gjysmë shekulli jeton në Elbasan. Në këtë qytet e njohin...

Të gjitha gjërat që mund të bëni me një limon

Limoni në fakt është një nga frutat më të përdorur në kuzhinë dhe që ka shumë benefite. Juve me siguri që ju pëlqen shumë limoni dhe limonata por...

Shenjat e Horoskopit që tradhtojnë më shumë

Shenjat e zjarrit e shkelin kurorën për shkak të lakmisë dhe të dëshirës për t’u treguar, shenjat tokësore për shkak të pakënaqësisë me martesën,...

Top dhjetë simbolet më të përdorura, i tregon Zuckerberg

Simboli i qeshjes së hapur është më i përdoruri Mark Zuckerberg i ka treguar simbolet më të përdorura në Facebook. Simboli i qeshjes së hapur...

Postimet e fundit