E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
6 C
Skopje

Latest Posts

Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19, ja kush do të vaksinohet në fillim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të fundit plani për vaksinimin e...

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...
Articles by:

L. A

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Elmi Aziri: Sa më parë të hapen bisedimet me BE kurse kontestet historike ti zgjidhin historianët

Në ,,Rruga Drejt" me Arta Tahirin në panel Deputeti i Aleancës për Shqiptarët Elmi Aziri, Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nga BDI dhe Deputeti...

Dorëzohet Trump, hap rrugën e tranzicionit presidencial

Presidenti Donald Trump tha të hënën se i ka hapur rrugën tranzicionit për presidentin e zgjedhur Joe Biden, duke udhëzuar administratoren e agjencisë federale...

Xhepçishti në zi, ndahet nga jeta 36 vjeçari Mendim Idrizi

Lajmi i hidhur për ndarjen nga jeta të njeriut të urtë dhe punëtor Mendim Idrizit, ka tronditur gjithë opinionin në Tetovë, e në veçanti...

Sela: Zgjedhja e Joe Biden për President është jo vetëm lajm i mirë por është shpresë për Amerikën dhe miqtë e saj!

E arsyeshme e gjithë vemendja në zgjedhjen e Presidentit të SHBA- sepse nga aty buron demokracia dhe paqja! Zgjedhja e Joe Biden për President është...

Bllokohet autostrada Shkup-Tetovë, protestuesit nuk pajtohen me shtrenjtimin e rrymës

Sonte protestuesit kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike, kan bllokuar autostradën Shkup-Tetovë. Sonte është hera e tetë me radhë ku protestuesit në shenjë revolte bllokojnë magjistralet...

Adnan Neziri: Pakot ekonomike të Qeverisë ishin kundërthënëse dhe nuk ndihmuan ekonominë

Në emisionin ,,Magazina Ekonomike” që transmetohet nga  Alsat- M, ku përfaqësues të pushtetit dhe opozitës, kanë debatuar në temën rebalansi i buxhetit dhe politikat...

Taravari: Komuna e Gostivarit, institucioni më trasparent që udhëhiqet nga shqiptarët

Nga gjithsej 81 komuna në vend, Komuna e Gostivarit është më transparentja në vendin tonë. Kështu tha kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari...

Latest Posts

Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19, ja kush do të vaksinohet në fillim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të fundit plani për vaksinimin e...

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Don't Miss

Maqedoni: Borë në Kodrën e Diellit, komunikacioni zhvillohet pa probleme

Trafiku rrugor në Maqedoni zhvillohet në rrugë të lagështa. Në Kodrën e Diellit dhe Stracin ka reshje të dobëta dëbore, por komunikacioni zhvillohet pa...

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së që ishte 16 vjeç në luftë, bashkëluftëtar me babën e tij

Bekim Juniku nga Gjakova ditëlindjen e 16-të e kishte festuar në vijat e frontit, kur si një djalë tepër i ri i ishte bashkuar...

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka deklaruar se situata me COVID-19 në...

Vazhdojnë negociatat me Bullgarinë

Bisedimet për tejkalimin e mospajtimeve me Bullgarinë vazhdojnë ditëve në vijim në nivel të grupeve punuese, e udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme...

Podujeve e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.