Mesatarisht çdo njeri ka rreth 3000 mendime në ditë

Sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara, privimi i njerëzve nga lidhja me internetin konsiderohet shkelje e të drejtave të njeriut Anuptaphobia quhet...

Pasaporta më e veçantë në botë – e posedojnë vetëm 500 njerëz

Pasaportat janë ato që na japin mundësinë të udhëtojmë nga një vend në tjetrin. Disa prej tyre, ama, kanë pak më shumë liri. Është bërë...

Mbretëresha e bizaritetit: Shet qiriun i cili mban aromën e meskëmbëve të saj

Aktorja Gwyneth Paltrow e cila viteve të fundit është bërë “wellness guru” në sajtin e vet Goop ndan këshilla të ndryshme të pazakonshme dhe...

Çfarë i ndodh priftit i cili thoshte se gratë e trasha nuk shkojnë në...

Një prift brazilian që po jepte predikimet e tij në vend përgjatë një feste u shty nga skena teksa i fliste masës. Ngjarja ka...

Si përdoret sot mjekra për të bërë “politikë”

Nga Jessica Murphy “BBC” * Kryeministri kanadez, Xhastin Trudo, u rikthye nga pushimet e tij dimërore me mjekrën e rritur. Në këtë mënyrë, ai iu...

Ky është ushqimi më i konsumuar në të gjithë botën

Orizi i pranishëm në qindra varietete në menynë tonë të përditshme dhe shumë i dashur për çdo popull e kontinent mbetet ushqimi më i...

‘Operacionet e virgjërisë’, mjekët në Britani po bëhen milionerë nga ky fenomen

Mjekët britanikë janë vënë përballë akuzave se po fitojnë mijëra para nga operacionet për të rikthyer virgjërinë vajzave të cilat duan të martohen “të...

Zgjidhet misteri i zërit të çuditshëm që u dëgjua në të gjithë botën

Një zë misterioz që u dëgjua në të gjithë botën, më në fund është zgjidhur. Shkencëtarët thanë se tingulli që njerëzit e dëgjuan ishte...

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën

Një njeri i varfër ka gërvishtur aksidentalisht një makinë BMW që ishte e parkuar në një rrugë. Kështu që, ai i la një shënim...

Të jetosh në qytetin më të ftohtë në botë – Si jetojnë njerëzit atje?

Të gjithë po përjetojmë ditë të ftohta, por banorëve të Oimiakonit do t’u dukemi njerëz që ankohen kot. Në këtë vend, temperatura mesatare në...